Üst bar özel içeriği
Sabahları Hurma Ve Sirkeli Su Mucizesi

Sabahları Hurma Ve Sirkeli Su Mucizesi

Sirkeli Su ve Vücudumuza Faydaları

Her sabah uyandığınızda güne bir bardak sıcak/ılık organik sirkeli su içmenin ve yirmi dakika sonra da bir adet hurma yemenin hiç bilmediğiniz etkileri :

Sirkeli Su ve Bağışıklığımıza Etkileri

 • Kilo vermeye yardımcı olur. Aşırı kilo problemine sahip olan vatandaşlar, sirkeli su tüketimine paralel olarak daha hızlı bir süreçte kilo verir.
 • Grip ve soğuk algınlığına karşı direnç sağlar. Özellikle sonbahar ve kış aylarında sıklıkla görülen grip, nezle ve soğuk algınlığı gibi problemler karşısında sirkeli su tüketimi insan vücudu için koruma kalkanı oluşturacaktır.
 • Bağışıklığı güçlendirir. Zengin vitamin ve mineral kaynağı olan sirkeli su, bağışıklığın güçlü tutulmasında fayda sağlar.
 • Tümörlü hücre oluşumunu engellerler. İçerisinde barındırdığı asit, olası tümörlü hücre oluşumunu engellerler ve DNA’nın yapısını korur.

Dış Görünüşümüze Sağladığı Olumlu Etkileri

 • Saçlara parlaklık verir.
 • Cildi diri tutar ve güzelleştirir. Cildin diri ve güzel tutulmasında önemli olan vitamin ve mineralleri barındırdığı için sirke tüketimi oldukça önemlidir.
 • Enerji kaynağıdır. Gündelik hayat içerisindeki yorgunluğun önüne geçer ve vücudun zinde tutulmasına kaynaklık eder.
 • Üzüm sirkesindeki yüksek asetik asit ve polifenol seviyeleri kalp hastalığı için risk faktörleri olabilecek toplam kolesterol, kan basıncı ve trigliseritlerin düşürülmesine yardımcı olabilir.
 • Üzüm sirkesi midenin çalışmasını düzenler ve onları enfekte edebilecek toksinleri, bakterileri ve virüsleri temizler.

Sirkeli Su Yanında Hurma Tüketmenin Vücudumuza Faydaları

hurma-ve-yanında-bulunan-diğer-faydalı-yiyceklerle-birlikte-kuruyemiş-çeşitleri

Hastalıklara Karşı Hurmanın Faydaları

 • Sindirimi Kolaylaştırıyor

  Hurmanın lif oranı çok yüksek. Öyle ki 100 gramı 3,5 gram lif içeriyor. Bu sayede midede sünger gibi şişip hacim kaplıyor ve mideyi geç terk ettiği için tokluk hissi oluşturuyor. Yüksek lif, aynı zamanda bağırsakları çalıştırıyor ve kabızlıktan kurtarıyor.
 • Kilo Kontrolünü Destekliyor

  Yüksek lif içeriği ile midede uzun süre kalarak sindirimin yavaş olmasını sağlıyor. Böylelikle tokluk süresi uzuyor ve daha az besin tüketilmiş oluyor. Demir eksikliği olan kişiler kilo vermede güçlük yaşıyor. Hurma içerdiği yüksek orandaki demir mineraliyle kişinin demir depolarını destekliyor ve bu sayede metabolizma da hızlanmış oluyor. Ancak unutmamak gerekir ki 1 adet hurma 20 kalori içeriyor. Özellikle zayıflama sürecinde miktarına dikkat edilerek tüketilmesi gerekiyor.
 • Kalp Sağlığını Koruyor

Kalp dostu besinlerin başında yer alan hurma, içeriğindeki zengin potasyum minerali sayesinde kan basıncını (tansiyon) dengeliyor ve kalp ritmini düzenliyor. Hiç kolesterol içermediği gibi güçlü bir antioksidan olması sayesinde kalbi zararlı bakterilerden ve mikroplardan koruyarak, damar tıkanıklıkları riskini azaltıyor.

 • Kansızlığı Önlüyor

  Hurma, yüksek demir içeriğiyle de dikkat çekiyor. Düzenli tüketildiğinde, demir eksikliği anemisi olan kişilerde kan hücrelerinde bulunan hemoglobin sentezini artırıyor. Bu etkisiyle demir eksikliğiyle ilgili kansızlık riskini azaltıyor. Ayrıca içerdiği B2 ve B3 vitamini ile kırmızı kan hücrelerinin sayısını artıyor.

Sirkeli Su İle Birlikte Hurma Tüketiminin Psikolojik ve Görünüşsel Faydaları

 • Stres ve Gerginliği Azaltıyor

  Uzmanların yaptıkları araştırmalar sonucunda, sinirleri güçlendiren B6 vitamininin hurmada yüksek miktarda bulunduğu ortaya konmuş. Bu sayede strese karşı bir savunma gelişiyor. Hurma içerdiği B1 vitamini ile de sinir sisteminin sağlıklı olmasını kolaylaştırıyor.
 • Tam Bir Enerji Deposu

  Gün boyunca kendini oldukça yorgun hisseden, halsiz kalan veya kilo almak isteyen kişiler hurmayla ihtiyaçları olan enerjinin bir bölümünü sağlayabiliyor. Yüksek enerji içeriği, özellikle kilo almak isteyen kişiler veya gelişmekte çağında olan çocuklar için çok fayda sağlıyor
 • Kemikleri Güçlendiriyor

  Hurma içeriğindeki kalsiyum ve fosfat sayesinde iskelet oluşumuna ve vücudun kemik yapısının dengelenmesine katkıda bulunuyor. Ayrıca kemik erimesi ve yumuşaması gibi gelişebilecek kemik hastalıklarının önlenmesinde fayda sağlıyor.
 • Kas Kramplarını Engelliyor

  Magnezyum eksikliğinde sık sık kas krampları ve kas ağrıları oluşuyor. Hurma içeriğindeki magnezyum sayesinde kasları güçlendiriyor, protein sentezinde ve enzimlerin sağlıklı çalışmasında görev alıyor. Günde 2-3 adet hurma tüketmek günlük magnezyum ihtiyacını karşılayabiliyor.
 • Cildi Gençleştiriyor

  Antioksidandan zengin olan hurma hücre yenilemesini sağlaması sayesinde cildimiz üzerinde de faydalı oluyor. Yenilenen doku cildi daha genç bir görünüme kavuşturuyor. Cilt elastik yapısını kaybettiğinde yanakta çökmeler artıyor ve derin yüz çizgileri belirginleşiyor.

Her insanın beslenmesi mizacı gibi kendine özeldir ve kişiye özel hazırlanmalıdır. siz de kendi mizacınıza uygun beslenme danışmalığı hakkında bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

0 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfa başına kaydırma butonu.